Asus ExpertBook B9450FA – perfekcyjne wykorzystanie przestrzeni

Segment małych komputerów przenośnych był przez ostatnie lata dominowany przez urządzenia '2 w 1'

Segment małych komputerów przenośnych był przez ostatnie lata dominowany przez urządzenia ‚2 w 1’. Tablety z systemem Windows oraz możliwością doczepiania klawiatury zyskały ogromną popularność wśród młodzieży i studentów. Asus postanowił jednak stworzyć nowy, nieco inny segment – małych notebooków z nastawieniem biznesowym. Długa praca na baterii, pojemny dysk oraz elegancki design ma sprawić, że Asus ExpertBook B9450FA zaskarbi sobie serca odbiorców (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k4906,laptopy-asus-pro-expertbook-expertbook-b9450fa.html). 

Wykorzystanie każdego centymetra

Segment małych komputerów przenośnych był przez ostatnie lata dominowany przez urządzenia '2 w 1'Kiedy naszym oczom ukaże się Asus ExpertBook B9450FA od razu zauważymy dwie rzeczy. Po pierwsze, że jest niezwykle kompaktowy, a po drugie, że każdy centymetr jego powierzchni jest wykorzystany. Komputer został wyposażony w technologię NumberPad9. Po kliknięciu przycisku, na touchpadzie wyświetlona jest klawiatura numeryczna wraz z podstawowymi przyciskami funkcyjnymi. Co ciekawe, nie uniemożliwia to wykorzystywania touchpada w klasyczny sposób, w tym samym czasie. Ramki dookoła matrycy są naprawdę minimalne, ale znaleziono miejsce na kamerkę wraz z czujnikami. Ogromną zaletą notebooka jest zawias, który odchyla się od spodu, dzięki czemu łatwiej jest dobrać odpowiedni kąt, umożliwiający wygodną pracę.

Parametry

Mimo niewielkiego rozmiaru, Asus ExpertBook B9450FA posiada specyfikację umożliwiającą bezproblemową pracę. W urządzeniu znajdziemy procesor Intel® vPro Core™ 10. generacji, wspierany przez 16 GB pamięci RAM. Ciekawostką jest możliwość zastosowanie dwóch dysków SSD, dzięki czemu możliwe jest posiadanie aż 2 TB pamięci masowej, w tak małym urządzeniu. Ogromną zaletą ExpertBooka jest bateria. Dzięki odpowiedniej optymalizacji softwareowej, możliwa jest praca nawet przez 24 godziny bez ładowania. Laptop wyposażony jest w kilka, wielokierunkowych mikrofonów, a oprogramowanie od producenta usuwa szumy oraz zakłócenia. Kamerka ma możliwość fizycznego zakrycia. Obraz z niej również podlega optymalizacji, dzięki temu jest on wysokiej jakości, nawet w ograniczonych warunkach oświetleniowych.

Biznes zdjęcie autorstwa pressfoto – pl.freepik.com