Asus Pro BX325 – laptop zawsze pod ręką

Dużym postęp mobilnych podzespołów zapewnił nie tylko duży rozwój smartfonów, ale także bardzo korzystnie wpłyną na rynek mini komputerów przenośnych

Dużym postęp mobilnych podzespołów zapewnił nie tylko duży rozwój smartfonów, ale także bardzo korzystnie wpłyną na rynek mini komputerów przenośnych. Idealnym tego przykładem jest Asus Pro BX325 (więcej tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k4907,laptopy-asus-pro-seria-bx-bx325.html). Zaledwie 13,3 calowy notebook umożliwia wydajną pracę, nawet bez podłączenia do ładowarki. Na tle konkurencji wybija się przede wszystkim wymiarami oraz lekkością. Wiele komputerów konkurencji, oferuje gorsze parametry mimo większych wymiarów.

Design

Dużym postęp mobilnych podzespołów zapewnił nie tylko duży rozwój smartfonów, ale także bardzo korzystnie wpłyną na rynek mini komputerów przenośnychTrudno jest nie zwrócić uwagi na wygląd komputera. Jest on niezwykle cienki, co niestety odbiło się też na ilości gniazd. W komputerze znajdziemy zaledwie jedno złącze USB standardowego rozmiaru oraz wyjście HDMI. Nie znajdziemy również złącza Ethernet czy słuchawkowego. Klawiatura wypełnia całą szerokość urządzenia. Klawisze są wyspowe oraz podświetlane. Ich skok jest dość mały, ale satysfakcjonujący i wyczuwalny. Asus Pro BX325 ma minimalne ramki, które bardzo dobrze komponują się z bryłą urządzenia. Klawiatura numeryczna wyświetlona jest na centralnie umieszczony touchpadzie po naciśnięciu na przycisk w jego górnym, prawym rogu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i zaskakująco precyzyjne. Laptop wyposażony jest w wzmocniony zawias, oferujący bardzo komfortowe kąty pracy.

Parametry

Dużym zaskoczeniem są podzespoły oferowane w Asus Pro BX325. Tak mały komputer posiadać może 4 rdzeniowy procesor Intel Core i5 1035G1. 8 GB szybkiej pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 512 GB oraz zintegrowaną kartę graficzną Intel UHD Graphics. Parametry te może nie są paraliżująco dobre, ale mówimy tutaj o bardzo małym i lekkim komputerze, którego masa wynosi mniej niż 900 gramów. Specyfikacja pozwoli nie tylko na typowe, biurowe zadania czy oglądanie filmów. Komputer ten umożliwia komfortową pracę z plikami graficznymi czy arkuszami kalkulacyjnymi. BX325 wyposażony jest w bardzo ciche i skuteczne chłodzenie pasywne. Nawet przy większym obciążeniu nie dochodzi do przegrzewania. Komputer posiada możliwość podpięcia do standardowej, Asusowej stacji dokującej.

Zdjęcie utworzone przez lookstudio - pl.freepik.com