Asus Pro P2540F – nowoczesny i bardzo elegancki notebook

Asus zaprezentował kolejny komputer który ma się idealnie wpisywać w ideę nowoczesnego biznesu

Asus zaprezentował kolejny komputer który ma się idealnie wpisywać w ideę nowoczesnego biznesu. Jest kompaktowy, bardzo elegancki i wydajny. Kuzniewski – Asus Pro P2540F świetnie sprawdzi się jako laptop do pracy i nauki.

Nowoczesne elegancja

Asus zaprezentował kolejny komputer który ma się idealnie wpisywać w ideę nowoczesnego biznesuChiński gigant w tym modelu świetnie dobrał fakturę obwodowy do jej kształtu. Design jest surowy, pełen ostrych krawędzi i ścięć, jednak wciąż dynamiczny i nowoczesny. Asus Pro P2540F wyposażony jest w pełną klawiaturę, składającą się z wyspowych klawiszy. Duży touchpad w kolorze obudowy znajduje się bliżej lewej krawędzi, co pomaga w sprawnym korzystaniu jednocześnie z kursora oraz klawiszy numerycznych. Porty umieszczone są klasycznie, z lewej strony komputera. Umieszczenie w laptopie gniazda RJ45 wymusiło na chińskim gigancie dołożenia lekkiej wypukłości na boku obudowy. Mimo wszystko, bryła jest bardzo spójna. Obudowa pod linią klawiatury oraz pokrywa laptopa mają chropowatą powierzchnię, która nadaje elegancji oraz podnosi nieco komfort nadgarstków podczas pracy z tekstem.

Wysoka wydajność w małych gabarytach

Asus Pro P2540F to laptop z matrycą o przekątnej 15 cali. To świetny kompromis między wydajnością a mobilnością. Została ona również wyposażona w firmową, matową powłokę. Pozwala to na pracę w mocnym słońcu, nie narażając użytkownika na nieczytelny ekran. W najmocniejszej konfiguracji na pokładzie znajdziemy procesor Intel® Core™ i3 10110U, 32 GB pamięci operacyjnej oraz hybrydowy magazyn danych – 500 GB SSD oraz 1 TB HDD. W tak małym komputerze rzadko znajdziemy takie rozwiązanie. Niestety odbija się to na wadze, która wynosi 2,2 kg. Jest to przyzwoity wynik, jednak kilka komputerów konkurencji potrafi ważyć znacznie mniej. Dodatkową zaletą, jest bateria, która jest wymienna. Pozwala ona na pracę do 12 godzin na jednym ładowaniu. Dodatkowo, zastosowane oprogramowanie optymalizuje zużycie energii, zmniejszając nagrzewanie ogniw. Pozwala to na cichszą pracę laptopa, oraz wydłuża żywotność podzespołów komputera.

Biznes zdjęcie utworzone przez master1305 - pl.freepik.com