Dlaczego warto kupić Lenovo ThinkPad P17 Gen 1?

Warto na samym początku tego wpisu zauważyć, że Lenovo ThinkPad P17 Gen 1 to bardziej rozwinięta wersja modelu P73

Fakty są takie, że obecnie model Lenovo ThinkPad P17 Gen 1 – Kuźniewski jest coraz częściej kupowany i błyskawicznie znika ze sklepów online oraz stacjonarnych. Dlaczego jednak taka sytuacja ma w ogóle miejsce?

Jakie najważniejsze cechy ma Lenovo ThinkPad P17 Gen 1?

Warto na samym początku tego wpisu zauważyć, że Lenovo ThinkPad P17 Gen 1 to bardziej rozwinięta wersja modelu P73Warto na samym początku tego wpisu zauważyć, że Lenovo ThinkPad P17 Gen 1 to bardziej rozwinięta wersja modelu P73. W tym przypadku mamy ekran posiadający przekątną 17 cali. Jeśli chodzi o wydajność, to naprawdę nie można się do niczego przyczepić. Wszak Lenovo ThinkPad P17 Gen 1 został wyposażony w procesory Intel Core Comet Lake oraz Xeon W. Od razu trzeba właśnie w tym miejscu zauważyć, że mogą one posiadać nawet 8 rdzeni i do 16 wątków logicznych. Okazuje się, że ten model jest jednak nie tylko bardzo wydajny. Na uwagę zasługuje fakt, że urządzenia tego typu zostały wyposażone w wysokiej jakości układy graficzne. Klienci mają tutaj zaś naprawdę spore pole do manewru. Mogą bowiem zdecydować się na kilka oferowanych (przez producenta) opcji. Do wyboru są na przykład układy NVIDIA Quadro T1000, T2000, RTX 3000, RTX 4000 czy RTX 5000. Jakie jeszcze kwestie techniczne na pewno warto tutaj poruszyć? Klienci mogą liczyć nawet na 16 GB DDR6 VRAM i do 128 GB RAM (w czterech bankach DIMM).

Ten model został również wyposażony w dwa dyski typu M.2 NVMe. Czym jeszcze cechuje się bez wątpienia Lenovo ThinkPad P17 Gen 1? Matryca jest dostępna w dwóch opcjach. Jeśli nie wiesz, jaki wariant będzie dla Ciebie optymalny, to zawsze możesz poprosić o pomoc fachowców w sklepach online albo stacjonarnych; z tym właśnie konkretnym asortymentem. Na uwagę zasługuje także bardzo solidna obudowa. Nie da się ukryć, że dzięki temu zakup takiego laptopa jest pewną inwestycją. Klienci chwalą również wiele dostępnych portów i TrackPoint. W pracy często piszesz? W takim razie na pewno zainteresuje Cię, że klawiatura jest bardzo wygodna.

Kawa autora Racool_studio - pl.freepik.com