Formatowanie komputera- w jaki sposób zrobić?

"Nie taki diabeł straszny, jak go malują"- śmiało mogą rzec osoby o formatowaniu, które choć w średnio zaawansowanym stopniu znają się na laptopach

„Nie taki diabeł straszny, jak go malują”- śmiało mogą rzec osoby o formatowaniu, które choć w średnio zaawansowanym stopniu znają się na laptopach. Rzeczywiście, proces ten nie należy do najtrudniejszych, jednakże za pierwszym razem użytkownik staje przed kilkoma trudniejszymi czynnościami, z którymi z pewnością poradzi sobie, czytając ten artykuł.

Jak sformatować komputer?

"Nie taki diabeł straszny, jak go malują"- śmiało mogą rzec osoby o formatowaniu, które choć w średnio zaawansowanym stopniu znają się na laptopachPrzede wszystkim wcześniej musimy zrobić kopie zapasowe najważniejszych plików, gdyż wszystkie zostaną usunięte. Pierwszym krokiem jest włączenie w biosie bootowanie z płyty. Można do niego wejść podczas uruchamiania komputera, wciskając odpowiedni przycisk. Następnie wkładamy płytę i w odpowiednim momencie naciskamy klawisz, aby spowodować rozruch z płyty. Naszym oczom powinien pojawić się kreator instalacji systemu operacyjnego. Powinniśmy postępować zgodnie z zalecanymi wskazówkami, jeśli nie jesteśmy zaawansowanymi użytkownikami. Najtrudniejszy może okazać się krok z „partycjami”. Musimy najpierw sformatować wszystkie dostępne dyski, a następnie wybrać jeden, na którym zostanie zainstalowany system. Powinniśmy w którymś kroku zostać poproszeni o wpisanie klucza instalacyjnego, na szczęście możemy to również zrobić po zainstalowaniu systemu. Po wszystkim pozostaje nam podstawowa konfiguracja systemu z kreatorem, a następnie zainstalowanie odpowiednich sterowników.

Jak dobrać sterowniki?

Przykładowo jeśli bylibyśmy posiadaczami modelu Dell Latitude 5510 powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych podzespołów (więcej: www.kuzniewski.pl). Przytoczony model posiada procesor Intel Core i5 10210U, kartę sieciową, wysokiej jakości kartę zintegrowaną kartę graficzną Intel UHD Graphics, a także kartę dźwiękową i to na tych elementach powinniśmy przede wszystkim się skupić. Jeśli znamy dokładną nazwę naszych części wewnątrz obudowy, to już połowa sukcesu jest za nami. Wystarczy pobrać sterowniki ze strony producenta i zainstalować je albo włożyć do napędu płytę z pudełka (o ile takowa rzeczywiście jest).

Biznes zdjęcie utworzone przez nensuria - pl.freepik.com