HP ProBook 430 G7 – dobry laptop

13-calową wersja 7. generacji ProBooka 400 pod względem wyglądu prawie w pełni przypomina swojego poprzednika i podobnie jak jego więksi bracia, prezentuje niewielki upgrade na froncie sprzętowym

13-calową wersja 7. generacji ProBooka 400 pod względem wyglądu prawie w pełni przypomina swojego poprzednika i podobnie jak jego więksi bracia, prezentuje niewielki upgrade na froncie sprzętowym.

Projektowanie i budowa

13-calową wersja 7. generacji ProBooka 400 pod względem wyglądu prawie w pełni przypomina swojego poprzednika i podobnie jak jego więksi bracia, prezentuje niewielki upgrade na froncie sprzętowymPodobnie jak reszta rodziny ProBooków 400 G7, ProBook 430 G7 jest zbudowany z aluminium i tworzywa sztucznego. Pierwszy z nich znajduje się na pokrywie, natomiast drugi można zobaczyć wszędzie indziej. Co ciekawe, urządzenie ma squarish footprint, dzięki czemu jest nieco większe niż większość najnowszych 13-calowych laptopów. Jeśli chodzi o wagę, mówimy o 1,49 kg. Ogólnie rzecz biorąc, ProBook 430 G7 ma dobrą przenośność, ale zdecydowanie nie jest najcieńszy, ani najlżejszy wśród 13-calowych maszyn.

Klawiatura

Spójrzmy szybko na klawiaturę. Po pierwsze, jest to urządzenie odporne na zalanie, z opcjonalnym podświetleniem. Wykończenie na górze klawiszy jest bardzo przyjemne w dotyku, a także posiada klikalne sprzężenie zwrotne z przyzwoitym przesunięciem klawiszy.

Jeśli chodzi o panel dotykowy, to jest to całkiem przyzwoite urządzenie wejściowe, które dzięki swojej szklanej powierzchni świetnie się ślizga. Obsługuje on również gesty wielodotykowe i nie wymaga dużej siły do rejestrowania kliknięć.

Porty

We/wy tego urządzenia zawierają port zasilania USB Type-A 3.1 (Gen. 1) i czytnik kart SD po lewej stronie, a także wtyczkę ładowania, port USB Type-C 3.1 (Gen. 1) z zasilaniem i wyjściem DisplayPort, złącze RJ-45, złącze HDMI 1.4b, port USB Type-A 3.1 (Gen. 1) i gniazdo audio po prawej stronie.

Jakość wyświetlania

HP ProBook 430 G7 jest wyposażony w panel IPS Full HD, Chi Mei CMN139E. Jego przekątna wynosi 13,3 cala (33,78 cm), a rozdzielczość – 1920 х 1080p. Dodatkowo, proporcja ekranu wynosi 16:9, gęstość pikseli – 166 ppi, ich skok – 0,153 х 0,153 mm. Ekran można uznać za Retina, gdy jest oglądany z odległości co najmniej 53 cm (z tej odległości przeciętne ludzkie oko nie widzi poszczególnych pikseli). Kąty widzenia są na tym ekranie doskonałe.

Mozliwość modernizacji

Jeśli chodzi o możliwość modernizacji, choć widać, że ten laptop ma wiele do zaoferowania. Nawet jeśli mówimy o 13-calowym laptopie, można umieścić do 32 GB pamięci DDR4 w trybie dwukanałowym. Dodatkowo, dostępne jest gniazdo M.2 dla dysków NVMe i można umieścić 2,5-calowy dysk SATA.

Biznes zdjęcie utworzone przez yanalya - pl.freepik.com