Lenovo ThinkPad L15

Laptopy biznesowe stały się jednymi z popularniejszych serii urządzeń przenośnych

Laptopy biznesowe stały się jednymi z popularniejszych serii urządzeń przenośnych. Jak sama nazwa wskazuje ich głównym zadaniem jest pomoc dla przedsiębiorców, ale również i pracowników biurowych. Szeroki wybór tych urządzeń sprawił, że dobór dobrego sprzętu może okazać się nie lada wyzwaniem. Na co więc warto zwrócić uwagę?

Wydajność ponad wszystko

Laptopy biznesowe stały się jednymi z popularniejszych serii urządzeń przenośnychZdecydowanie najważniejszym aspektem jest wydajność laptopa, która ma kluczowy wpływ na kulturę pracy sprzętu oraz prędkość działania. To zaś przekłada się bezpośrednio na efektywność wykonywanych zadań. Najważniejszym z podzespołów, który jest sercem i rdzeniem całego układu jest procesor. Jego zadaniem jest wykonywanie wszelkich operacji zlecanych przez użytkownika.

Wybierając model procesora należy mieć na uwadze przede wszystkim ilość dostępnych rdzeni, wątków oraz taktowania zegara. Naturalnie im nowszy model procesora wybierzemy tym lepiej. Są one ciągle ulepszane w celu uzyskania jak najlepszej wydajności, dlatego warto unikać przestarzałych procesorów. Za minimum na dziś dzień można uznać modele wyposażone w cztery rdzenie, których taktowania będą na poziomie 3-4 GHz.

Kolejnym z komponentów jest pamięć operacyjna RAM, której to wybór jest już znacznie łatwiejszy. Baczną uwagę trzeba zwrócić na ilość oraz rodzaj zastosowanych kości RAM. 8 GB szybkich kości DDR4 bądź nieco starszych DDR3 będzie dobrym rozwiązaniem. Warto również rozważyć wybór 16 czy nawet 32 GB co jest przyszłościowym rozwiązaniem.

Lenovo ThinkPad L15- laptop idealny?

Modelem laptopa, który idealnie wpisuje się w powyższy schemat jest Lenovo ThinkPad L15 (więcej tutaj), który wyposażony został w wydajny procesor Intel Core i7 10510U, który posiada cztery rdzenie fizyczne, a taktowanie zegara może osiągać nawet wartość 4,9 GHz pod obciążeniem. To świetny wynik, którego nie powstydzi się żaden model. Całość wspierana jest dodatkowo przez maksymalnie 64 GB pamięci RAM typu DDR4.

Lenovo ThinkPad L15 posiada także dostęp do szybkiego dysku SSD, który znacznie usprawni działanie wszystkich aplikacji oraz samego systemu operacyjnego.

Biznes zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com