Lenovo V14- laptop biznesowy

Wybór laptopa biznesowego jest dość trudnym zadaniem, szczególnie gdy pod uwagę weźmiemy szeroki wybór tych urządzeń na rynku

Wybór laptopa biznesowego jest dość trudnym zadaniem, szczególnie gdy pod uwagę weźmiemy szeroki wybór tych urządzeń na rynku. Warto pamiętać, że odpowiedni dobór sprzętu skrojonego wedle potrzeb użytkownika jest zdecydowanie kluczowy. Na jakie więc aspekty warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Podzespoły

Wybór laptopa biznesowego jest dość trudnym zadaniem, szczególnie gdy pod uwagę weźmiemy szeroki wybór tych urządzeń na rynkuPodzespoły są elementami, które mają decydujący wpływ na to jak sprawnie działa laptop. Odpowiedzialne są one za to jak dużą wydajnością będzie cechować się nasze urządzenie, co przełoży się z pewnością w sposób bezpośrednio na komfort pracy oraz ogólny odbiór.

Pierwszym, a zarazem kluczowym z podzespołów jest procesor stanowiący serce całego układu. To właśnie on w największym stopniu odpowiada za wykonywanie wszelkiej maści operacji zlecanych przez użytkownika. Szukając wydajnej jednostki warto celować w minimum cztery fizyczne rdzenie, osiem wątków oraz taktowania zegara na poziomie 3-4 GHz.

Ponadto więcej uwagi należy poświęcić pamięci operacyjnej RAM, która to także ma ogromny wpływ na wydajność. Szczególnie jej niedobór może być zagrożeniem dla ogólnej mocy sprzętu pomimo mocnej konfiguracji procesora. Tutaj warto skupić się na doborze przynajmniej 8 GB pamięci typu DDR4 bądź DDR3.

Lenovo V14- wydajny sprzęt biznesowy

Wyborem, z którego z całą pewnością będzie zadowolony każdy jest Lenovo V14. Laptop ten wyposażony został w procesor z serii Intel Core i5 10. generacji, która to oferuje wydajność na wysokim poziomie. Ponadto na pokładzie odnajdziemy standardowo już 8 GB pamięci RAM, która to naturalnie może zostać rozszerzoną o kolejną kość. Miłym zaskoczeniem jest tu także elegancki, a zarazem stonowany wygląd urządzenia. Lenovo V14 idealnie wpisuje się w schemat wszelkiej maści spotkań biznesowych czy wyjazdów służbowych.

Za wygodę użytkowania odpowiada także matryca. W modelu tym mamy do czynienia z ekranem o przekątnej 14 cali, który generuje obraz w rozdzielczości FULL HD. Zarówno kolory, ich nasycenie, kontrast, jak i kąty widzenia stoją na wysokim poziomie, którego nie powstydzi się żaden sprzęt biznesowy.

Obraz autorstwa: psref.lenovo.com