Najlepszy dysk twardy do laptopa biznesowego

Kupując nowego laptopa często zastanawiamy się, jaki dysk twardy będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem

Kupując nowego laptopa często zastanawiamy się, jaki dysk twardy będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Decyzja nie należy do najłatwiejszych, gdyż jak wiadomo, na rynku znaleźć można wiele egzemplarzy. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka parametrów, na podstawie których podjęcie decyzji może okazać się łatwiejsze. Czym dokładnie jest dysk twardy? Co jest lepszym rozwiązaniem, dysk SSD czy HDD? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czym jest dysk twardy?

Kupując nowego laptopa często zastanawiamy się, jaki dysk twardy będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniemGdybyśmy zechcieli zdefiniować dysk twardy, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewien rodzaj pamięci masowej, który stosowany jest nie tylko w laptopach i komputerach, ale również w konsolach do gier, nagrywarkach i w wielu innych urządzeniach. Odpowiada za to, aby zapisywać, przechowywać, odczytywać, a także przetwarzać wszelkie dane. Pojemność wyrażana jest w GB (gigabajtach), ewentualnie w TB (terabajtach). W praktyce, 1 terabajt jest równy 1024 gigabajty. W zależności od tego, ile wolnej pamięci wybierzemy, tyle gigabajtów danych będziemy mogli przechowywać.

Dysk SSD czy HDD – który wybrać?

Kiedy zastanawiamy się, który dysk będzie lepszym rozwiązaniem, warto wziąć pod uwagę specyfikację sprzętową laptopa. Przykładowo, w przypadku Kuzniewski – Lenovo ThinkPad P17 Gen 1 mamy do czynienia z procesorem Intel Core i7 10750H, a także ponadprzeciętną kartą graficzną NVIDIA Quadro T1000. W połączeniu z 16 gigabajtami pamięci RAM z pewnością możemy stwierdzić, że jest to bardzo wydajny zestaw. Aby jeszcze bardziej usprawnić jego działanie, zaleca się dobranie dysku SSD, który charakteryzuje się większą prędkością działania, niestety droższą ceną i mniejszą ilością wolnej pamięci. Jednakże są to na tyle wydajne podzespoły, że dyski HDD nie wykorzystałyby maksymalnego potencjału sprzętu.

Technologia zdjęcie utworzone przez marymarkevich - pl.freepik.com