Ultrabook i notebook – co wybrać?

Miarą dobrego sprzętu są dobre parametry techniczne. Na podstawie porównania standardowych parametrów notebooka wybierzemy sprzęt idealny pod zastosowania biurowe. Do zestawienie posłuży nam różnica pomiędzy ogólnym zestawieniem notebooka. Jest to średnia poglądowa, którą udało nam się uzyskać przy obserwacji parametrów technicznych klasyków swego gatunku. Zestawienie będzie opierało się na przedstawieniu kilku parametrów technicznych z HP ProBook 635 Aero G7 od Kuźniewski – notebookiem o wysokich parametrach technicznych. 

Porównanie dysku twardego

Na kształt dysku twardego wpływa ilość pamięci. Jest ona mierzona w GB. W tym przypadku możemy mówić o kilku typach pamięci. Jednym z nich jest karta o pojemności 256 GB w typie HDD jest to rodzaj karty o dużej wytrzymałości. Jednak ma dwie wady mały bank pamięci oraz wolne działanie. Ten bank możemy wykorzystywać do prostych prac biurowych. Podobny tym karty w trybie SDD jest nieco szybszy w działaniu ale niski bank pamięci nadaje się do serfowania w sieci, obsługi niezbyt wymaganych plików graficznych (technologia 2D). A jak ma się bank HP ProBook 635 Aero G7 w wersji standardowej? W urządzeniu możesz liczyć na bank o pojemności 512 GB. To dwa razy więcej niż w standardowym banku pamięci. Jak na urządzenie mobilne bank potrafi działać na pełnych obrotach. Wbudowany typ SDD zachęca do szybkiej obsługi sprzętu. To prawdziwa żyleta w działaniu.

Porównanie karty pamięci

Karty pamięci w małych urządzeniach nie przekraczają 8GB pamięci. To dość standardowe parametry. W zależności od typu urządzenia możemy wyróżnić typy pamięci RAM. Można je podzielić następująco:

  • 4 GB – to typ pamięci dedykowana małym rozmiarom. Pojemność ta jest przeznaczona dla tabletów.
  • 8 GB – to pamięć przeznaczona do większych urządzeń. Jest przeznaczona dla notebooków oraz laptopów.

W laptopach HP ProBook 635 Aero G7 mamy pamięć o pojemności 16 GB. To znacznie więcej niż w laptopach o ekranie 14 cali. Laptop z powodzeniem można wykorzystać do  obsługi programów architektonicznych.