W jaki sposób wybrać dla siebie odpowiedniego laptopa?

Żyjemy w czasach, gdzie producenci laptopów czerpią ogromne zyski, ze sprzedaży swoich produktów

Żyjemy w czasach, gdzie producenci laptopów czerpią ogromne zyski, ze sprzedaży swoich produktów. Prześcigają się między sobą, zapewniając konsumentom coraz to nowsze i bardziej wydajne urządzenia. Wprowadzając na rynek nowy sprzęt chcą być o krok przed innymi, co może spowodować z kolei większy popyt na ich oferty. Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez komputerów. Są naszymi najbliższymi kompanami, ułatwiają nam codzienne czynności. Jest to świetny sposób na miłe spędzanie czasu. Przeglądanie stron internetowych, robienie zakupów online, granie w gry- takie aktywności wykonują dzień w dzień miliony użytkowników. Dla dużej części z nich jest to również podstawowe narzędzie pracy. W biznesie komputery są często nie do zastąpienia.

Czym kierować się przy wyborze laptopa?

Żyjemy w czasach, gdzie producenci laptopów czerpią ogromne zyski, ze sprzedaży swoich produktówPrzede wszystkim nie zwracajmy tylko uwagi na wygląd urządzenia. W końcu powinien sprawnie działać, a nie wyłącznie ładnie wyglądać. Istotne są takie parametry jak karta graficzna, procesor, pamięć RAM, pamięć dysku, wytrzymałość obudowy, matryca. Przyjrzyjmy się tym elementom na podstawie laptopa HP ZBook Studio Create.

Wymieniony wcześniej przenośny komputer wyposażony jest w wydajny układ graficzny NVIDIA GeForce. Dobrze sprawdzi się on do podstawowych czynności typu obróbka zdjęć lub filmów. Procesor Intel Core I9 ma ogromną moc obliczeniową, przez co wszystkie potencjalne działania wykonywane są błyskawicznie. Jeśli chodzi o dysk twardy, na którym przechowujemy nasze dane warto zaopatrzyć się w dysk SSD, który różni się od tradycyjnego dysku HDD prędkością zapisywania i odczytywania danych, przez co procesy wykonywane są płynnie i bez zacięć. Jeśli natomiast chodzi o pamięć RAM- 6 gigabajtów powinno wystarczyć, aby wykonywać parę czynności w jednym momencie. Warto również zwrócić uwagę na obudowę. Powinna być wytrzymała, odporna na ewentualne upadki, masywna, jednocześnie lekka i wykonana z wysokiej jakości materiałów. Istotne jest, aby matryca była wystarczająco jasna, nie męczyła naszego wzroku oraz odpowiednio odwzorowywała kolory.

Tło zdjęcie utworzone przez jcomp - pl.freepik.com